TIGER OPEN CUP – za 3 tygodnie

Drodzy trenerzy, instruktorzy, asystenci…

Już za niespełna 3 tygodnie w weekend, dzień po POLISH OPEN CUP 03 marca br. odbędzie coroczny turniej dla najmłodszych pod nazwą TIGER OPEN CUP. Jak co roku impreza odbędzie się w Dzierżoniowie – organizator SKT TIGER dokłada wszelkich starań aby wszytko było dopięte na ostatni guzik pod kątem organizacyjnym i wizualnym.

Zgodnie z plakatem promującym imprezę, turniej jest podzielony na dwie części.

Pierwsza część dotyczy ogólnopolskiej rywalizacji młodzików (przedział wiekowy 4-9 lat) i konkurencje zostaną przeprowadzone na podstawie podziału wzrostowego. W przypadku dużej liczby osób w danej grupie wzrostowej, przewidujemy kolejny dodatkowy podział. Oprócz ww. nagród dodatkowo dla zwycięzców konkurencji walk soft przewidziane są pucharki.

Druga część turnieju skierowana dla zawodników z kategorii wiekowej kadetów oraz juniorów młodszych. Głównym celem jest tutaj zachęcenie osób, które nie miały jeszcze możliwości wzięcia udziału w zorganizowanej rywalizacji sportowej lub też startowali jednak bez widocznych sukcesów. Turniej ma być w swoim założeniu miłym wydarzeniem, które dodatkowo zmotywuje wszystkich do większej pracy na kolejnych zajęciach treningowych. Obie wspomniane grupy wiekowe oprócz kategorii wzrostowych będziemy chcieli jeszcze podzielić dodatkowo wg stopnia wyszkolenia 10-7 kup oraz 6 kup i wyżej. Przy czym zakładamy z bardzo dużym marginesem, iż niedoświadczona osoba powinna posiadać co najwyżej 3 kup. Prosimy trenerów aby nie zgłaszali w tym dniu orłów, tylko faktycznie dali się wykazać mniej uzdolnionym/doświadczonym zawodnikom. Z uwagi na formułę turnieju pierwszego kroku i obawie przed mocniejszą konfrontacją postanowiliśmy nie kierować się typowymi konkurencjami dla tych grup wiekowych. Postawiliśmy na walki w formule przerywanej (semi-hogo oraz semi-contact), kopnięcie dosiężne (twimyo nopi ap chagi) oraz techniki szybkościowe (dollyo). W ten sposób każdy ze startujących znajdzie konkurencję, w której poczuje się dobrze.

W imieniu organizatora SKT TIGER – serdecznie zapraszamy!