Rozwój

ITF POLAND

ROZWÓJ

Seminaria, szkolenia, zgrupowania…

Stałe podnoszenie standardów organizacyjnych, sportowych, szkoleniowych oraz wizerunkowych to jeden z priorytetów, który przyświeca naszemu Związkowi. Powołaliśmy specjalny Zespół Specjalistów i Praktyków w skład, którego wchodzą profesjonaliści z wielu dziedzin. Zapoznajcie się z Naszą wizją.

Rozwój menadżerski

Fundamentem w budowaniu współpracy z klubami w Związku Sportowym Polskie Zrzeszenie Taekwon-do ITF jest kreowanie partnerskich relacji. Wspólnie z klubami określamy standardy funkcjonowania organizacji, określamy priorytety na dany sezon. Cenimy nowatorskie rozwiązania, świeże podejście w zarządzaniu oraz promocji klubów. Jako organizacja silny nacisk kładziemy na wizerunek naszych wydarzeń. Wiemy ile pracy kosztuje każdego trenera i zawodnika rozwój swoich kompetencji stąd uczestnictwo w naszych wydarzeniach ma być swoistą nagrodą. Dbając o nasze kluby oferujemy promocję na naszej stronie internetowej oraz profilu FB. Silny związek to silne kluby, które są świadomie zarządzane przez ich prezesów/menadżerów. Jako ZS PZT ITF dokładamy wszelkich starań aby wspierać kluby członkowskie w ich rozwoju.

Rozwój trenerów/instruktorów

Zdobycie czarnego pasa w taekwon-do to dopiero początek drogi zgłębiania tej sztuki walki. Podobnie jest w pracy trenera/instruktora. Zdajemy sobie sprawę, że cały świat pędzi. Według ostatnich badań naukowych z Uniwersytetu na Harvardzie okazuje się, że średnio co 10 lat wiedza w danej dziedzinie całkowicie się zmienia/aktualizuje. Na podstawie naszych obserwacji te procesy przyspieszają.  Czy 10 lat temu ktoś stwierdziłby, że główną grupą naborową w klubach będą obecnie dzieci w wieku 5-10 lat?

Koncentracja na rozwoju kompetencji miękkich u trenerów. Określanie nowych trendów rynkowych. Kursy instruktorskie z rozbudowana ofertą metodyki pracy z dziećmi oraz elementami psychologii dziecięcej, budowanie relacji z rodzicami. Turnieje dedykowane do młodszych grup wiekowych oraz w poszczególnych stopniach zaawansowania.

To niektóre z rozwiązań, które proponujemy trenerom.

Rozwój zawodników

Doceniamy czas, wysiłek oraz pracę jaką należy poświęcić na osiągnięcia poziomu mistrzowskiego w rywalizacji sportowej. Zdajemy sobie sprawę, że jest to proces długofalowy stąd stworzyliśmy strukturę turniejową dostosowaną do poziomu wyszkolenia oraz wieku poszczególnych zawodników. Stworzyliśmy system szkoleń/seminariów dla zawodników, aby mogli się rozwijać wielopłaszczyznowo. Każdego roku organizujemy wydarzenie dla całego środowiska sztuk walki zapraszając Wielkich Mistrzów z Europy oraz z kraju w celu poszerzenia swojej wiedzy na temat taekwon-do.

Wybitne jednostki są powoływane do Kadry Narodowej, które maja okazję wymieniać doświadczenie z zawodnikami z kraju wraz z Trenerami Kadry Narodowej.

Rozwój sędziów

Funkcja sędziego z pewnością jest jednym z najbardziej wymagających i kluczowych elementów dobrze zorganizowanych zawodów sportowych. Bardzo cenimy ludzi, którzy jako pasjonaci taekwon-do rozwijają swoje kompetencje sędziowskie. Począwszy od szkoleń wewnątrz klubowych, kursy związkowe oraz praktyki na zawodach budujemy zespół ludzi, którzy świadczą o jakości naszej organizacji. Zrównoważony rozwój kompetencji równoważymy z dobrą atmosferą w zespole.

„Jedyną drogą rozwoju jest ciągłe podnoszenie poprzeczki, jedyną miarą sukcesu jest wysiłek, jaki włożyliśmy, aby go osiągnąć.” Bruce Lee